Menú

Comissions informatives

Les Comissions Informatives, segons l'article 57 del Reglament Orgànic Municipal, tenen per funció "debatre els assumptes que han de configurar l'ordre del dia del Ple municipal i, a més, els que li encarregui directament el Ple, proporcionant als grups municipals la informació detallada d'aquests. L'objecte final de les comissions informatives és el de propiciar, en la mesura que sigui possible, la síntesi en les postures dels diversos grups. Així mateix, serà funció de les comissions informatives preparar els actes de seguiment i control dels òrgans de govern municipal, i podran requerir-los la informació necessària per al control de la seva acció de govern en les àrees corresponents a la comissió informativa".

En aquest mandat s'han configurat quatre comissions Informatives permanents. Per acord del Ple municipal del dia 3 de juliol de 2023, les sessions tindran lloc, amb caràcter general, el dilluns no festiu, anterior a cada sessió de PLE, de manera telemàtica, segons s'especifica a continuació:

- COMISSIÓ INFORMATIVA D'ECOLOGIA, URBANISME I SERVEIS URBANS:  dilluns anterior al Ple, a les 08:30 hores

- COMISSIÓ INFORMATIVA D'ORGANITZACIÓ, GOVERNANÇA, SOCIETAT DEL CONEIXEMENT I PRESIDÈNCIA:  dilluns anterior al Ple, a les 17:00 hores

- COMISSIÓ INFORMATIVA DE POLÍTIQUES DE CIUTADANIA I ACCIÓ COMUNITÀRIA:  dilluns anterior al Ple, a les 18:00 hores

- COMISSIÓ INFORMATIVA DE CIUTAT, CAPITALITAT I UNIVERSITAT:  dilluns anterior al Ple, a les 19:00 hores

El calendari de les sessions per a 2024 és el següent:

Dilluns 8 de gener
Dilluns 29 de gener
Dilluns 26 de febrer
Dilluns 25 de març
Dilluns 29 d'abril
Dilluns 27 de maig
Dilluns 1 de juliol
Dilluns 22 de juliol
Dilluns 2 de setembre
Dilluns 30 de setembre
Dilluns 28 d'octubre
Dilluns 2 de desembre

Polítiques de ciutadania i Acció comunitària

 

Presidenta: Teresa Llorens Carbonell

Vicepresidenta: Míriam Pérez González

 

Vocals titulars:

Gisela Vargas Reyes (PSC)

Iolanda Sánchez Alcaraz (VECP)

Jordi Medina Alsina (ERC)

Marc Segarra Sabio (Transformem VNG)

Blanca Albà Pujol (JxCAT)

Tània Reyes Torbisco (CUP)

Gonzalo Luengo Avellana (PP)

 

Vocals suplents:

Rosalia Márquez Rasero (PSC)

Míriam Pérez González (VECP)

Conxi Martínez Sánchez (ERC)

María Luz Roca López (Transformem VNG)

Jaume Carnicer Mas (JxCAT)

Josep Manel Ametllé Planas (CUP)

Carlos Remacha López (PP)

 

Secretària

Titular: Rosa Lucas Bizarro

Suplent: Jaume Meseguer Linares

 

Suport administratiu

Beatriz Rodríguez Concha

Noemí Prat Torres (suplent)

Projecció de ciutat, Capitalitat i Universitat

 

Presidenta: Anna Ribera i Cos

Vicepresidenta: Eva Bolaño Creus

 

Vocals titulars:

Quim-Fèlix Ruiz i Collado (PSC)

Míriam Pérez González (VECP)

Conxi Martínez Sánchez (ERC)

María Luz Roca López (Transformem VNG)

Jaume Carnicer Mas (JxCAT)

Tània Reyes Torbisco (CUP)

Gonzalo Luengo Avellana (PP)

 

Vocals suplents:

Julio Ruiz Melero (PSC)

Iolanda Sánchez Alcaraz (VECP)

Jordi Medina Alsina (ERC)

Marc Segarra Sabio (Transformem VNG)

Blanca Albà Pujol (JxCAT)

Josep Manel Ametllé Planas (CUP)

Carlos Remacha López (PP)

 

Secretària

Titular: Lourdes Rovira Domingo

Suplent: Jaume Meseguer Linares

 

Suport administratiu

Montserrat Huguet Castells

Merche Pascual Garcia (suplent)

Organització, Governança, Societat del coneixement i Presidència

 

President: Alfredo Villa Celdrán

Vicepresident: Julio Ruiz Melero

 

Vocals titulars:

Gerard Llobet Sánchez (PSC)

Míriam Pérez González (VECP)

Conxi Martínez Sánchez (ERC)

Sílvia Fernández Martínez (Transformem VNG)

Jaume Carnicer Mas (JxCAT)

Josep Manel Ametllé Planas (CUP)

Carlos Remacha López (PP)

 

Vocals suplents:

Gisela Vargas Reyes (PSC)

Iolanda Sánchez Alcaraz (VECP)

Olga Arnau Sanabra (ERC)

Marc Segarra Sabio (Transformem VNG)

Blanca Albà Pujol (JxCAT)

Tània Reyes Torbisco (CUP)

Gonzalo Luengo Avellana (PP)

 

Secretari

Titular: Jaume Meseguer Linares

Suplent: Lourdes Rovira Domingo

 

Suport administratiu

Núria Martí Jansà

Maria Guitart Ruiz (suplent)

Ecologia, Urbanisme i Serveis urbans

 

Presidenta: Iolanda Sánchez Alcaraz

Vicepresident: Gerard Llobet Sánchez

 

Vocals titulars:

Miguel A. Iglesias Montouto (PSC)

Míriam Pérez González (VECP)

Olga Arnau Sanabra (ERC)

Marc Segarra Sabio (Transformem VNG)

Blanca Albà Pujol (JxCAT)

Josep Manel Ametllé Planas (CUP)

Carlos Remacha López (PP)

 

Vocals suplents:

Gisela Vargas Reyes (PSC)

Iolanda Sánchez Alcaraz (VECP)

Jordi Medina Alsina (ERC)

Sílvia Fernández Martínez (Transformem VNG)

Jaume Carnicer Mas (JxCAT)

Tània Reyes Torbisco (CUP)

Gonzalo Luengo Avellana (PP)

 

Secretari

Titular: Tomás Bonilla Núñez

Suplent: Raúl Labandeira García

 

Suport administratiu

Sílvia Nadal Castan

Àngels Daviu Paños (suplent)

*Informació actualitzada a 17/04/2024.
T'ha sigut útil aquesta pàgina? Si No
Les teves valoracions ens serveixen per millorar
Moltes gràcies per la teva col·laboració
Utilitzem cookies per garantir-vos una millor experiència al web. Si continueu navegant, entendrem que n'accepteu el seu ús. Més informació D'acord