Menú

Atenció als mitjans

Contacta amb el servei de Comunicació i Premsa

Durant el confinament de país pel COVID-19 ens podeu trobar als telèfons 673 51 28 39 (Mercè Grau) i 699 28 88 93 (Annabel Ferrer) o en els correus electrònics mgrau@vilanova.cat o aferrer@vilanova.cat

Butlletí de Premsa

Durant el confinament de país a causa del COVID-19 no s'enviarà el butlletí de premsa diari de dilluns a divendres. Podeu seguir l'actualitat informativa de l'Ajuntament de VNG, recomanacions i consells a través del web vilanova.cat i de les xarxes socials d' @ajuntamentvng

La regidora d'Educació Merce Mateo anuncia que no es tancarà cap línia de P3, i que baixaran les ràtios a les escoles públiques i concertades de la ciutat.

Podeu escoltar aquí les declaracions de la regidoria sobre aquesta històrica pel model educatiu de Vilanova i la Geltrú, i la comarca del Garraf. La regidora ha avançat que el Garraf serà comarca pilot en qüestions d'inclusió i que això ha permès baixar les ràtios a P3, amb 22 alumnes a l'escola pública i 24 a la concertada, mantenint així totes les línies.

Mercè Mateo ha volgut remarcar la feina feta per la comunitat educativa, des de les direccions de les escoles, a les associacions de famílies i els serveis educatius. I ha agraït la voluntat del Dept d'Educació d'escoltar el territori i apostar per l'educació inclusiva al Garraf.

Declaracions de l'alcaldessa sobre les activitats suspeses pel coronavirus

Escolteu aquí les declaracions de l'alcaldessa Olga Arnau sobre l'última hora de l'actualitat muniicpal en relació a l'alerta per coronavirus. Declaracions de dijous 12 de març al matí.

El Servei de Comunicació i Premsa

Servei de comunicació i premsa
Plaça de la Vila, 11 bxs
08800 Vilanova i la Geltrú
93 814 00 00 ext. 2540
comunicacio@vilanova.cat

Olga Arnau
Alcaldessa
93 814 00 00 ext.2513
oarnau@vilanova.cat

Mercè Grau Ferrer
Cap del Servei de Premsa
93 814 00 00 ext. 2517
mgrau@vilanova.cat

Núria Blanes Meléndez
93 814 00 00 (ext. 2547)
nblanes@vilanova.cat

Annabel Ferrer Garcia
93 814 00 00 (Ext. 2545)
aferrer@vilanova.cat

Jordi Úbeda Rodenas
93 814 00 00 (Ext.2539)
jubeda@vilanova.cat

Blanca Cuatrecasas
93 814 00 00 (Ext.3213)
bcuatrecasas@vilanova.cat

Eugènia Piera Puig
93 814 00 00 (Ext.2542)
epiera@vilanova.cat

Montserrat Parrilla Rosés
93 814 00 00 (Ext.2548)
mparrilla@vilanova.cat

T'ha sigut útil aquesta pàgina? Si No
Les teves valoracions ens serveixen per millorar
Moltes gràcies per la teva col·laboració
Utilitzem cookies per garantir-vos una millor experiència al web. Si continueu navegant, entendrem que n'accepteu el seu ús. Més informació D'acord