Notícies

Mapa web

Índex alfabètic

Ets a: Inici > Informació i actualitat > Notícies > Detall de la notícia

Reconeixements esportius durant la 12a Nit de l'Esport a VNG

19/06/2017
Nit de l'Esport - Manel Cañabate Nit de l'Esport - Manel Cañabate

Els premis Adarró van ser per l'entrenador d'atletisme Manel Cañabate i, a títol pòstum, per l'expresident de CF Vilanova Ramon Centaño.

La Regidoria d'Esports de l'Ajuntament de Vilanova i la Geltrú i Canal Blau Televisió van lliurar divendres els Premis de la Nit de l'Esport 2017. Una vetllada que anualment reconeix els èxits aconseguits durant la temporada d'esportistes i clubs de la ciutat, així com de persones o entitats que han estat referents en la promoció de l'esport local o que han treballat de manera altruista en favor dels valors que transmet l'esport.

En aquesta 12a edició, els Premis Adarró van ser per Manel Cañabate, primer i gran entrenador del PPCD Atletisme Vilanova. Entre d'altres, ha estat membre de l'Associació Nacional d'Entrenadors, professor de l'Escola Nacional d'Entrenadors, i preparador d'atletes vilanovins de renom, com els germans Lloveras, Blanca Albà, Juan Ruiz, o Manel Alpuente.

El segon premi Adarró de la nit va ser, a títol pòstum, per Ramón Centaño, per molts considerat el millor president del Club de Futbol Vilanova. Durant les 9 temporades en què va estar al capdavant de l'entitat, el club va viure els seus sostres històrics esportius, amb la disputa dels dos "play-offs" d'ascens a 2a B. Esport al marge, Centaño també era una referència del món cultural de la ciutat, per la seva faceta professional com a representant artístic. El premi el va recollir el seu fill.

- Premi el Far –
Per l'afició del Club Patí Vilanova al pavelló de les Casernes, en el decisiu partit davant el FC Barcelona B, que els ha permès mantenir la categoria.

- Premis Passífae -

Miquel Salvó, campió de la Copa de la Princesa de bàsquet amb el Baloncesto Oviedo

Meritxell Bachero, subcampiona d'Espanya sènior de Solo Dance de patinatge

Arnau Albiol, campió de Catalunya sènior de Solo Dance de patinatge i subcampió d'Espanya

Édgar Mataró, 3r classificat Campionat d'Espanya classe 9 de tenis taula adaptat

Marc Duran, campió d'Espanya de dobles i campió de Catalunya per equips de tenis taula i bronze al Campionat del Món de Ping Pong

Igor Ruiz De Castañeda, campió de Catalunya de karate en categoria de Combat per +84 kg.

Aura Miquel, 3a classificada a la Copa d'Espanya classe olímpica 470

Marc Soler, 3r classificat a La Volta Catalunya 2016

Óscar Sorio, 3r classificat per equips al Campionat d'Espanya de Clubs de tripletes de petanca

Josep Ramon Molina, subcampió de 1a divisió del Quadre 47/2 de billar i 3r classificat al Campionat de Catalunya de lliure Divisió d'Honor i del Quadre 71/2 de 1a divisió

Sergi Torrents, campió de Catalunya a 3 Bandes de 6a Divisió de billar

Joan Font, medalla de plata als Jocs Paralímpics de Rio de Janeiro 2016 en ciclisme adaptat, en carretera; campió del Món de ciclisme en pista en persecució i campió d'Espanya en contrarellotge.

Paula Raya, bronze al Campionat d'Espanya absolut de gimnàstica i amb la Selecció Espanyola, bronze a la DTB Pokal d'Stuttgart

Joan Llasat, campió de l'Open Català d'espasa masculina d'esgrima

Irina Vorobyeva, campiona d'Espanya individual i de dobles d'elit de Pole Sport
Anna Palou, campiona d'Espanya de dobles d'elit de Pole Sport

Pol Gutiérrez, campió d'arts marcials xineses al Campionat Internacional, en ninot de fusta

Patrícia Rubio, campiona de Catalunya i d'Espanya individual de taekwondo i bronze en parelles en modalitat pumses; subcampiona d'Espanya en parelles de free style i campiona de Catalunya en trio sincronitzat

Albert Álvarez, subcampió d'Espanya en parelles de taekwondo en free style i bronze al Campionat d'Espanya individual i en parelles en modalitat pumses

Alba García, campiona de Catalunya de taekwondo en trio sincronitzat

Cristina Poyatos, campiona de Catalunya de taekwondo en trio sincronitzat

Jordi Villena, campió de Catalunya i subcampió d'Espanya de hapkido en parelles

Toni Avellaneda, campió de Catalunya i subcampió d'Espanya de hapkido en parelles

Mar Manceñido, 3a classificada al Campionat de Catalunya i d'Espanya de hapkido en parelles

Quim Navàs, 3r classificat al Campionat de Catalunya i d'Espanya de hapkido en parelles

Neus Múrcia, bronze al Campionat d'Espanya de trial categoria femenina absoluta.

Choi's Vilanova, campió d'Espanya de taekwondo en Quintet, campió de Catalunya i subcampió d'Espanya de hapkido

Oriol Gargallo, campió de Catalunya d'arts marcials xineses en arma curta

CTT Vilanova, ascens a 2a Estatal

CTT Vilanova B, ascens a 1a Provincial

Haglöfs Raid Team, campió de Catalunya de Raids d'aventura

Club Alfa Tegar, campió de Catalunya en bàsquet i futbol adaptat.

Joves Vicuven, pels èxits assolits aquesta temporada 2016-17

Joves VicuvenSergi Sabaté, dues medalles de plata al Campionat d'Espanya d'eslàlom en cadira de rodes

Elena Cardona, dues medalles de plata al Campionat d'Espanya d'eslàlom en cadira de rodes

Laia Cuscó, medalla de plata i de bronze al Campionat d'Espanya d'eslàlom en cadira de rodes

Darío Ruiz, medalla de plata i de bronze al Campionat d'Espanya d'eslàlom en cadira de rodes

Christian Martínez, dues medalles d'or al Campionat d'Espanya i millor esportista d'eslàlom en cadira de rodes 2016-17

- Premis Volerany -

CB Samà, pel 25è aniversari de la seva fundació

Eurockey Cup, per la celebració de la 5a edició de la competició

Cursa dels Colls, per la celebració de la 5a edició de la competició

CBE Dancegold, campió de la Final B per equips al World Dancesport 2017

Bar-Restaurant Izan Associació Tres Tombs, campió de Lliga i de Copa de futbol sala de Vilanova

SEL Vilanova, campió de Catalunya de Veterans de rugby

Emi Vaquero, campiona del Món de Veterans (categoria +67 anys) de Marató per equips, Mitja Marató individual i per equips; subcampiona del Món de Cros i Marató individual i campiona d'Europa de 10 km, Mitja Marató i de Curses de Muntanya individual i per equips

Ivan Artigas, campió de la Copa Catalana d'Ultras de Veterans

Jaume Soler, campió de Catalunya duatló de muntanya M50

Josep Miquel Budesca, campió de Catalunya d'esgrima Veterans 2

Sala d'Armes Garraf, organització del Campionat de Catalunya absolut d'esgrima i d'una prova del Circuit Europeu sub23

Jordi Mier, per la seva trajectòria els últims anys al capdavant del primer equip femení del CP Vilanova

Òscar Andreu, per la seva trajectòria els últims anys al capdavant del sènior femení del CB Samà

Autocars MonBus, per la seva aposta continua per potenciar l'esport de la ciutat, a través de col·laboracions i patrocinis diversos en multitud d'esdeveniments i clubs

Associació Lliga de Futbol Sala Ciutat de Vilanova, per la seva trajectòria els darrers més de 30 anys organitzant i consolidant la competició.

- Premi Millor Promesa -

Jaume Zanca (bàsquet) finalistes Helena De Sivatte (hoquei) i Martí Zapater (hoquei)

- Premi Millor entrenador -

Dani GimenoDani Gimeno (futbol)
Finalistes Xavier Canales (bàsquet) i Oriol Monzó (tennis taula)

- Premi millor esportista femenina -


Paula Raya (Gimnàstica). Finalistes Maria Barneda (Bàsquet) i Gala Mestres (Bàsquet).







- Premi millor esportista masculí -
Millor Esportista 2016-2017
Doble premi per Miquel Salvó (Bàsquet) i Marc Soler (Ciclisme). Finalistes: Joan Font (Ciclisme) Marc Duran (Tennis Taula).

- Premis MVP -

En futbol: Víctor Morillas del CF Vilanova
En bàsquet 1a Catalana: Laura Mateos del CB Samà
En hoquei: Jordi Esteve i Cate Ortega del CP Vilanova

El jurat de la Nit de l'Esport ha estat format per representants de la Regidoria d'Esports de l'Ajuntament de Vilanova i de la redacció d'esports de Canal Blau, amb la col·laboració de les entitats i clubs esportius de la ciutat.

Xavi Fernàndez i Jordi Martí JR van presentar la cerimònia de lliurament de premis, retransmesa en directe per Canal Blau, des de l'Auditori de Neàpolis. Van presidir l'acte l'Alcaldessa de Vilanova i la Geltrú, Neus Lloveras, la Regidora d'Esports Blanca Albà, i els regidors Carlos Remacha i Francis Álvarez.

(Àlbum de fotos)
© Ajuntament de Vilanova i la Geltrú
Plaça de la Vila, 8. 08800 Vilanova i la Geltrú Tel. 93 814 00 00