Hemeroteca

Mapa web

Índex alfabètic

Ets a: Inici > Informació i actualitat > Notícies > Hemeroteca > Detall de la notícia

Hemeroteca

20/06/2016

Premis i reconeixements durant l'11a Nit de l'Esport

  L'Auditori de Neàpolis es va omplir de gom a gom L'Auditori de Neàpolis es va omplir de gom a gom

L'Auditori de Neàpolis es va quedar petit en acollir aquest esdeveniment esportiu organitzat per Canal Blau Televisió i l'Ajuntament de VNG

Divendres l'Auditori de Neàpolis va acollir l'11a edició dels premis de la Nit de l'Esport organitzats per Canal Blau Televisió i l'Ajuntament de Vilanova i la Geltrú. Una vetllada que anualment premia els èxits aconseguits durant la temporada per esportistes i clubs de la ciutat, i que també fa un reconeixement d'aquelles persones o entitats que han estat referents en la promoció de l'esport local o que han treballat de manera altruista en favor dels valors que transmet l'esport.

PREMI ADARRÓ
Antoni Ferrer- Antoni Ferrer (Tonet) precursor de la Espeleologia a la comarca i estudiós del jaciment d'Adarró









Núria Escuer- Núria Escuer pels seus mèrits relacionats amb l'esport a la ciutat, en l'àmbit institucional, federat i popular. Primera Regidora d'Esports de l'Ajuntament de VNG en democracia (1979) Esportista federada en l'atletisme, ciclisme, esquí alpí, esquí de fons i triatlons blanques.


PREMI FAR DE VILANOVA
- Marc Soler per haver-se proclamat l'any 2015 campió del prestigiós Tour de l'Avenir. Es dona la circumstància que Marc Soler no va poder recollir el premi ja que estava competint a França, on dissabte es va proclamar guanyador de l'Etapa Reina de la Ruta del Sud, la darrera cursa francesa per etapes abans del Tour

PREMIS PASÍFAE
- Club Santanovareus, vinculat al Sènior Femení del SEL Vilanova, Campió de la Copa Catalana d'Argent de Rugby

- Sènior C del Club Bàsquet Samà, Ascens a 3ª Catalana

- CF Vilanova de Futbol Platja, Campió de Catalunya

Joves Vicuven- Joves Vicuven, 3r classificat per equips en eliminació al Campionat d'Espanya d'Eslàlom en cadira de rodes

- Sergi Sabaté, dels Joves Vicuven, 3r classificat del Campionat d'Espanya d'Eslàlom en cadira de rodes en prova cronometrada, categoria WS1A
- Elena Cardona, dels Joves Vicuven, 3a classificada del Campionat d'Espanya d'Eslàlom en cadira de rodes en eliminació individual, categoria WS1A
- Judith Rus, dels Joves Vicuven, 2a classificada del Campionat d'Espanya d'Eslàlom en cadira de rodes en prova cronometrada i eliminació individual, categoria WS1B
- Darío Ruiz, dels Joves Vicuven, 2a classificat del Campionat d'Espanya d'Eslàlom en cadira de rodes en prova cronometrada i eliminació individual, categoria WS3M
- Laia Cuscó, dels Joves Vicuven, Campiona en prova cronometrada i eliminació individual, categoria WS3F, al Campionat d'Espanya d'Eslàlom en cadira de rodes
- Christian Martínez, dels Joves Vicuven, Campió en prova cronometrada i eliminació individual, categoria WS4M, al Campionat d'Espanya d'Eslàlom en cadira de rodes

- Equip femení absolut del Club Pàdel Vilanova, Campió de Catalunya per Equips en 2a Categoria

- Club Pàdel Vilanova CEM Parc del Garraf, Campió de Catalunya per Equips en l'Autonòmic de 3a Categoria, i Ascens

- S.E.P.C. La Gavina, Campiona de Catalunya de Pesca Esportiva al Llançat Mar Costa

- Club Alfa Tegar, pels èxits assolits durant la temporada 2015-2016

- Ricard Belaskoain i Maite Torrejón, Campions de la Lliga Catalana i de la Lliga Iber de Rogaine en categoria Mixte Veterans

- Emilia Vaquero, Campiona del Món de Marató Màster en categoria de 65 a 70 anys

- Francesc Plaza, Campió de Catalunya de Vòlei Platja

- Marc Duran, Campió d'Espanya de Tennis Taula en individual i dobles

- Meritxell Bachero, 3a classificada al Campionat d'Espanya de patinatge artístic en modalitat Solodance

- Arnau Albiol, Campió de Catalunya i d'Espanya de patinatge artístic en modalitat Solodance

- Xavier Santamans, Bicampió del món de Kobudo en arma curta i llarga.

- Neus Murcia, Podi al Campionat d'Espanya de Trial

- Xavier Guzmán, Campió d'Espanya de Golf en professionals i 2n classificat en el Campionat d'Espanya de la PGA

- Ernest "Tuckie" Artigas, 2n classificat al Campionat d'Espanya de Vol sense motor i 3r classificat en Vol a motor

- Marc Soler, Campió del Tour de l'Avenir 2015

- Eloi Contreras, Campió d'Espanya de Múixing en modalitat de 4 gossos nòrdics en terra, 2n classificat d'Espanya en 4 gossos nòrdics en neu i Campió de la Lliga Catalana en modalitat 4 gossos nòrdics

- Igor Ruiz de Castanyeda, Campió Catalunya de Karate, en Kumite +84 kg

- Joan Font i Ignacio Ávila, Campions d'Espanya de Tàndem en ciclisme adaptat en pista (velocitat, km i persecució) i en ruta. A l'igual que Marc Soler, Joan Font tampoc va poder assistir a la Nit de l'Esport, en aquest cas per la seva participació a la Volta Ciclista a Tarragona, que ha finalitzat aquest cap de setmana amb victòria del vilanoví, que ha aconseguit alçar el títol de campió de la prova

- UE Segur de Calafell, filial del CF Vilanova, Ascens a 2a Catalana

- Choi's Vilanova, Campió d'Espanya de Taekwondo Free Style i Hapkido per Equips

- Patrícia Rubio, del Choi's Vilanova, Campiona d'Espanya de Taekwondo Free Style Individual, per Parelles i Quintet i 2a classificada en Pumses per Parelles i Trio Sincronitzat i Campiona de Catalunya en Trio Sincronitzat
- Albert Álvarez, del Choi's Vilanova, Campió d'Espanya de Taekwondo Free Style per Parella i Quintet, 3r classificat en Free Style Individual i 2n classificat en Pumses per Parelles
- Marta Calafell, del Choi's Vilanova, 3a classificada al Campionat d'Espanya de Taekwondo Pumses Màster 1 i 2a classificada al Campionat d'Espanya de Hapkido en Trio Cinturons negres +18 anys
- Alba Garcia, del Choi's Vilanova, Campiona d'Espanya de Taekwondo Free Style en Quintet i 2a classificada al Campionat d'Espanya i Campiona de Catalunya de Taekwondo en Trio Sincronitzat
- Cristina Poyatos, del Choi's Vilanova, Campiona d'Espanya de Taekwondo Free Style en Quintet i 2a classificada al Campionat d'Espanya i Campiona de Catalunya de Taekwondo en Trio Sincronitzat
- Jaume Ibáñez, Choi's Vilanova, Campió d'Espanya de Taekwondo Free Style en Quintet
- Carles Sánchez, del Choi's Vilanova, 2n classificat al Campionat d'Espanya de Hapkido en Trio Cinturons negres +18 anys
- José Luis Díaz, del Choi's Vilanova, 2n classificat al Campionat d'Espanya de Hapkido en Trio Cinturons negres +18 anys
- Toni Avellaneda, del Choi's Vilanova, 3r classificat al Campionat d'Espanya de Hapkido en Parella Cinturons negres +18 anys
- Jordi Villena, del Choi's Vilanova, 3r classificat al Campionat d'Espanya de Hapkido en Parella Cinturons negres +18 anys

PREMIS VOLERANY
Eli Isern - Elisabet Isern, per la seva dilatada trajectòria com a jugadora de bàsquet i per haver-se convertit en un referent d'àmbit nacional en aquest esport

- Sergi Montes, 3r classificat a la cursa de 42 km de l'Ultra Trail de Barcelona

- Núria Castillo, 3r classificat a la cursa de 70 km de l'Ultra Trail de Barcelona

- José Antonio Quesada "Josan", pel seu debut amb la Selecció Catalana de Futbol Platja

- Oriol Gargallo, 3r classificat en categoria sènior arma llarga Internacional d'Arts Marcials Xineses

- Àlex Rodríguez, per la seva gran temporada amb el Club Bàsquet Sitges, que ha acabat amb l'ascens a Lliga EBA

- Benito Nogales, per la seva dilatada trajectòria en el món de l'Atletisme

- Grup Petit de Xous del Club Patinatge Vilanova, per una altra gran temporada que ha acabat amb la classificació pel Campionat del Món.

- Miquel Salvó, pel seu excel·lent debut a la categoria LEB Plata de bàsquet amb el CB Tarragona, amb el qual s'ha quedat a les portes de l'ascens

- Francisco José Herrera, per la seva implicació al Club Natació Vilanova durant 25 anys i de forma continuada com a soci , esportista, membre de la junta directiva i tècnic

- Club de Judo Vilanova, pels 10 anys de la seva creació, pels valors transmesos i pel seu suport a les famílies amb menys recursos

- Guillem Castanyer, pel seu projecte de promoció del Korfbal a la República Dominicana

- Memorial Xavier Garcia i Martínez de la Fundació Esport Base Vilanova, per haver-se consolidat amb 15 edicions i per la transmissió dels valors positius de l'esport

- AE Talaia, per la celebració dels 50 anys de la 1a edició del Cros de la Talaia

- Club Tennis Vilanova, pels 50 anys de la seva fundació

PREMI JUANITA'S
- Mireia Soler, Guanyadora de la prova del circuit mundial de bicicletes Brompton, en l'esdeveniment Bicircuit Festival

PREMI MVP
- Adri Alonso – Club Futbol Vilanova
- Francesc Bargalló – Club Pati Vilanova
- Laia Castro – Club Pati Vilanova

Millor promesa- MILLOR PROMESA: Mercè Guerra (atletisme)
Finalistes: Dani Ginès (ciclisme) i Arnau Carreras (bàsquet)

- MILLOR ESPORTISTA FEMENINA: Meritxell Bachero (patinatge)
Finalistes: Yaiza Pèrez (futbol) i Neus Múrcia (motociclisme)

- MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ: Marc Soler (ciclisme)
Finalistes: Santi Triguero (futbol) i Miquel Salvó (bàsquet)


Millor entrenador- MILLOR ENTRENADOR: Xavi Canales (bàsquet)
Finalistes: Dani Gimeno (futbol) i Aurora Suñol (vòlei)

EL REPTE
- Juvenil A Club Futbol Cubelles
- Aleví Club Patí Cubelles

El jurat de la Nit de l'Esport ha estat format per representants de la Regidoria d'Esports de l'Ajuntament de Vilanova i de la redacció d'esports de Canal Blau, amb la col·laboració de les entitats i clubs esportius de la ciutat, que van presentar les seves propostes.

Xavi Fernàndez i Jordi Martí JR van presentar la cerimònia de lliurament de premis, retransmesa en directe per Canal Blau, que va comptar amb l'assistència de l'Alcaldessa de Vilanova i la Geltrú, Neus Lloveras, així com dels regidors i regidores Blanca Albà, Glòria Garcia, Gerard Llobet, Ariadna Llorens, Gisela Vargas i Olga Arnau.

(Àlbum de fotos)

© Ajuntament de Vilanova i la Geltrú
Plaça de la Vila, 8. 08800 Vilanova i la Geltrú Tel. 93 814 00 00