Hemeroteca

Mapa web

Índex alfabètic

Ets a: Inici > Informació i actualitat > Notícies > Hemeroteca > Detall de la notícia

Hemeroteca

02/07/2013

Més de 200 persones participen a la XXXIV Travessia Nedant a la platja de VNG

La prova es va celebrar diumenge al matí  La prova es va celebrar diumenge al matí

La prova es va fer coincidir amb la celebració del IV Premi de Gran Fons Costa Daurada - El Garraf

El litoral de la ciutat es va omplir diumenge de centenars de nedadors que van participar a la XXXIV Travessia Nedant a la platja de VNG. La platja d'Adarró va ser l'escenari principal de la competició, que va aplegar un total de 214 participants que van competir en aquesta travessia i/o al IV Premi de Gran Fons Costa Daurada – El Garraf.

Els guanyadors d'aquestes competicions van ser:

IV Premi Gran Fons Costa Daurada – El Garraf (distància de 7.5 km)
Guanyador masculí: Jordi Bosch – CN Sant Andreu
Guanyadora femenina: Aida Bertran – CE Mediterrani
Guanyador masculí local: Juan Carles Calero – CN Vilanova
Guanyadora femenina local: Càrol Fernández – CN Vilanova

XXXIV Travessia General (2000m)
Guanyador masculí: Jordi Bosch – CN Sant Andreu
Guanyadora femenina: Aida Bertran – CE Mediterrani
Guanyador masculí local: Carlos Gil – CN Vilanova
Guanyadora femenina local: Ariadna Diaz Ayza – CN vilanova

XXXIV Travessia Nedant (menors, 400m)
Guanyador masculí: Audalt Alsina – Club INEF Lleida
Guanyadora femenina: Cristina García kirichenko – CN Lleida
Guanyador masculí local: Ot Cendra – CN Vilanova
Guanyadora femenina local: Nicole Francàs – CN Vilanova

XII Travessia Joves (2000m)
Guanyador masculí: Joel Bertran - CN Sant Andreu
Guanyadora femenina: Aida Bertran – CE Mediterrani
Guanyador masculí local: Ivan Ruiz – CN Vilanova
Guanyadora femenina local: desert

XII Travessia Màsters (2000m)
Guanyador masculí: David Sanchez – CN Sabadell
Guanyadora femenina: Nuria Casas – CN Lleida
Guanyador masculí local: Carlos Gil – CN Vilanova
Guanyadora femenina local: Ariadna Diaz – CN Vilanova

IV Travessia Popular (400m)
Guanyador masculí: Raul Colorado – CN Vilanova
Guanyadora femenina: Ariane Francàs – CN Vilanova
Guanyador masculí local: Ivan Ruiz – CN Vilanova
Guanyadora femenina local: desert

II Travessia Promeses (100m)
Guanyador masculí: Javier Segovia – CN Vila-seca
Guanyadora femenina: Sònia Estruch – CN Vilanova
Guanyador masculí local: desert
Guanyadora femenina local: Ariane Montaner – CN Vilanova

I Travessia Discapacitats (400m)
Guanyador masculí: Alejandro Nágera – CN Vilanova
Guanyadora femenina: Rosa Golobardes – Club Alba Tàrrega
Guanyador masculí local: desert
Guanyadora femenina local: desert
© Ajuntament de Vilanova i la Geltrú
Plaça de la Vila, 8. 08800 Vilanova i la Geltrú Tel. 93 814 00 00